تاثیر گانودرما بر کنترل دیابت

گیاه گانودرما قرن هاست که در چین برای تقویت بدن استفاده می شود.در حقیقت، گانودرما یکی از گیاهان مورد تحقیق در ژاپن و چین است که به طور گسترده ای اثرات درمانی آن به عنوان تقویت کننده سیستم ایمنی ، مقوی قلب ، کاهش قند خون ، محافظت از کبد و همچنین مدیریت دیابت مورد مطالعه قرار گرفته است. در ادامه به تاثیر گانودرما بر کنترل دیابت اشاره می کنیم. همچنین اگر می خواهید جشنواره قیمت قهوه گانودرما را از دست ندهید همین الان روی فروشگاه اریگانوم کلیک کنید.

تاثیر گانودرما بر کنترل دیابت چیست؟

همانطور که می دانید ترشح ناکافی انسولین دلیل اصلی دیابت است که موجب برخی از عوارض جدی می شود. در حال حاضر ، پزشکان از تزریق انسولین به عنوان مهم ترین روش درمانی دیابت استفاده می کنند. اگرچه انسولین قادر به کاهش سطح قند خون است، اما علائم خیلی زود دوباره ظاهر می شوند. بعلاوه، مانند تزریق هورمون کورتیزون، تزریق انسولین نیز عوارض جانبی زیادی دارد. انسولین قادر به بازیابی عملکرد پانکراس نیست و سرعت پیری اندام را افزایش می دهد.

تحقیقات پزشکی دانشگاه Kinki نشان می دهد گیاه گانودرما می تواندهمان اثر انسولین را داشته باشد. بر این اساس ، پس از مصرف این گیاه ، نه تنها می توان کمبود انسولین را جبران کرد، بلکه ترکیبات گانودرما می تواند باعث شود که پانکراس عملکرد اصلی خود را بازیابد. علاوه بر این، عوارض جانبی تزریق را نیز ندارد.

از طرفی مصرف طولانی مدت داروهای دیابت نیز باعث ایجاد دو عارضه اصلی در بدن می شود. یکی از آنها سخت شدن رگ های خونی است که باعث سکته و بیماری های قلبی می شود. اثر جانبی دیگر تداخل در متابولیسم چربی ها است که باعث چاق شدن بیمار می شود. همانطور که دیده اید ، برخی از بیماران دیابتی که تحت درمان های طولانی مدت با داروهای شیمیایی هستند، هنوز تحت تأثیر نارسایی کلیه و سکته مغزی قرار دارند. بنابراین داروهای معمولی به تنهایی پاسخ کاملی برای درمان دیابت نیست.

برای رهایی از عوارض بیماری دیابت ، کنترل رژیم غذایی و استفاده از گیاهان دارویی موثر در کنترل این بیماری از اهمیت بالایی برخوردار است تا اطمینان حاصل شود که گلوکز خون ما در سطح مطلوب حفظ می شود. همچنین باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

1) مصرف قند و غذای شیرین را کاهش دهید.

2) از عصبانیت و استرس دوری کنید.

3) به طور منظم ورزش کنید.

درمان دیابت از نگاه طب سنتی چینی (TCM)

یکی از درمان های توصیه شده برای دیابت ترکیب برخی از گیاهان دارویی است که طبق طب سنتی چینی (TCM) تجویز می شود. در اصل TCM با دید دیگری به دیابت نگاه می کند. این طب، بیماری دیابت را به عنوان یک بیماری گرمای بیش از حد در بدن در نظر می گیرد و آن را به 3 بخش تقسیم می کند ، یعنی:

گرمای قسمت فوقانی (ریه)

گرمای قسمت میانی (معده)

گرمای قسمت پایین (کلیه)

با توجه به هر شرایط خاص ، پزشک TCM گیاهان مناسب دیابت را برای بهبود علت واقعی این بیماری تجویز می کند. در 3 شرایط فوق ، اصلی ترین عملکردهای بهبودی مورد نیاز عبارتند از:

1) گرمای بدن را کاهش دهید

2) انرژی کلیه را تقویت کنید

3) انرژی “یین” را تقویت کنید

4) انرژی بدن را تقویت کنید

5) گردش خون را بهبود ببخشید

  • گیاه جینسینگ

با استفاده از این اصول بهبودی ، اولین گیاهان توصیه شده برای دیابت گیاه جینسینگ (Rhinacanthus Nasutus) و گیاه طول عمر یا چای جادویی (Gynostemma Pentaphyllum) است. این گیاهان به طور موثری گرمای بدن در قسمت فوقانی ، میانی و تحتانی را کاهش می دهند. هر دو برای کاهش فشار خون و کلسترول بالا نیز استفاده می شوند.

  • قارچ کرم ابریشم (Cordyceps Sinensis)

گیاه دوم قارچ کرم ابریشم است. ثابت شده است که این قارچ گرانبها انرژی کلیه را بهبود می بخشد. این گیاه از زمان های بسیار قدیم توسط چینی ها برای بهبود ساختار بدن ضعیف استفاده می شد.

  • ژل رویال

سومین مکمل دیابت ژل رویال است. این مکمل طبیعی بیشترین مقدار هورمون طبیعی را دارد. این گیاه به افزایش انرژی “یین” بدن کمک می کند. در TCM ، “یین” با مایعات بدن مانند خون ، هورمون ها ، بزاق ، اشک چشم و مایع مفاصل مرتبط است. بنابراین ، مصرف ژل رویال به افزایش طبیعی هورمون انسولین تولید شده توسط لوزالمعده کمک می کند.

  • گانودرما (Ganoderma Lucidum)

گانودرما گیاه چهارم است که به تقویت انرژی بدن و بهبود گردش خون کمک می کند. بنابراین ، گانودرما یکی از گیاهان مهم دیابت است. اگرچه این قارچ به تنهایی برای درمان دیابت کافی نیست ، اما اهمیت آن نباید فراموش شود. این گیاه می تواند به بهبود گردش خون و افزایش سیستم ایمنی بدن کمک کند که از وخیم شدن بیماری جلوگیری می کند. همچنین ثابت شده است که پلی ساکاریدهای یافت شده در گانودرما به انسولین در انتقال قند به سلول های بدن کمک می کند.

چگونه گانودرما برای تعدیل سطح گلوکز خون عمل می کند؟

به دلیل عدم توانایی بدن در تعدیل و کنترل سطح گلوکز خون ، بیماران دیابتی دائما احساس گرسنگی می کنند. اما اگر زیاد غذا بخورند ، در کاهش سطح گلوکز خون مشکل دارند. تحقیقات نشان می دهد که عصاره های آب گرم گانودرما نظیر قهوه گانودرما در کاهش گلوکز بیش از حد خون موثر هستند و بنابراین در کنترل اختلال در متابولیسم گلوکز خون نقش مثبتی دارند. با این حال گانودرما فقط در دوز بالا موثر خواهد بود. برای خرید قهوه گانودرما مناسب دیابت و اطلاع از قیمت قهوه گانودرما به بخش فروشگاه اریگانوم مراجعه نمایید.

گانودرما به کاهش قند خون کمک می کند

امروزه قهوه گانودرما به طور گسترده ای برای درمان دیابت مورد استفاده قرار گرفته است. مواد تشکیل دهنده گانودرما لوسیدوم به صورت طبیعی قند خون را کاهش می دهد. در واقع گانودرما لوسیدوم به عنوان یک جایگزین برای انسولین جهت جلوگیری از ترشح اسیدهای چرب است. بنابراین علائم را در بیماران مبتلا به گلوکز خون بالا و همینطور گلوکز ادرار بالا بهبود می بخشد. در برخی تحقیقات مصرف قارچ گانودرما گلوکز خون را از 173 به 116 و کلسترول را از 233 به 179 کاهش داده است. در واقع پلی ساکاریدهای محلول در آب در گانودرما ،دیابت مستقل از انسولین را مهار می کنند.

خرید قهوه گانودرما

دیابت بیماری است که در آن پیشگیری از درمان بسیار مهم تر است است. ثابت شده است که گانودرما هم در پیشگیری و هم به عنوان درمان مکمل موثر است. نکته مهم این است که دوز مصرفی در افراد با سطح گلوکز خون بالا باید حداقل به اندازه کافی بالا باشد تا اثر درمانی داشته باشد. تجویز مداوم دوز بالا در طی 3 ماه توصیه می شود.

برخلاف اکثر قارچ های دارویی دیگر ، که می توان آنها را به صورت پخته مصرف کرد ، ریشی دارای بافتی سخت است که هضم آن برای معده ما دشوار است. بنابراین ، اگر می خواهید از این قارچ به عنوان دارو استفاده کنید ، مصرف آن را به صورت عصاره (مانند قهوه گانودرما) برای بهبود جذب مواد مغذی در نظر بگیرید. برای اطلاع از قیمت قهوه گانودرما و خرید آن کلیک کنید.

برگرفته از : https://holisticmeaning.com/2012/11/ganoderma-for-diabetes/

  • بهروز صدرارحامی
  • اسفند 25, 1399
  • 41 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه